Dlaczego warto stosować maty pod fotel?

Coraz częściej jednym z niezbędnych elementów wyposażenia biura stają się takie produkty jak mata pod fotel biurowy. Na rynku dostępne są one w wielu rozmiarach jak również coraz częściej w różnych kolorach co umożliwia zainteresowanym osobom wybór najlepiej dopasowanej. Główną funkcją, jaką mają spełniać jest przede wszystkim ochrona podłogi przed porysowaniem i zniszczeniem. Dlatego coraz częściej maty można znaleźć również w domach, jeśli ktoś kupuje fotel obrotowy.

Jak dobrać wielkość maty pod fotel

Mata pod fotel biurowy będzie spełniać swoją rolę, jeśli zostanie odpowiednio wybrana. Najważniejsza jest przede wszystkim jej wielkość, która powinna być dopasowana tak, aby podczas korzystania z fotela biurowego pozostawał on cały czas na macie. Oczywiście bywa, że wielkość maty ograniczona jest wielkością przestrzeni, na jakiej może zostać położona.

Często, aby korzystanie z maty było wygodniejsze, jest ona podkładana również pod meble, co sprawia, że nie ściąga się podczas przesuwania fotela. Maty pod fotele biurowe powinno się stosować w szczególności wtedy, gdy fotel jest na plastikowych kółkach.

Te bowiem najbardziej narażają podłogę na porysowanie czy uszkodzenia. Obecnie wiele foteli posiada silikonowe kółka, które mają mniej uszkadzać powierzchnię podłogi, jednakże długotrwałe ich stosowanie również może powodować powstawanie rys na podłodze.

Mata pod fotel tańsza niż naprawy podłogi

Jednym z powodów, dla których stosuje się maty pod fotele biurowe są koszty. W przypadku porysowania powierzchni podłogi często konieczna staje się jej wymiana w całości, co z kolei pociąga za sobą spore koszty. Zwłaszcza jeśli mowa o podłogach takich jak parkiety drewniane, koszty noga być niezwykle wysokie.

Zakup maty pozwala zminimalizować koszty związane z ewentualnymi wymianami podłogi, ponieważ znacznie prościej i taniej jest kupić nową matę niż ponosić koszty związane z wymianą podłogi. Obecnie maty można znaleźć również w różnych kolorach, co umożliwia dobranie jak najlepszej.