Funkcjonalna folia laminacyjna

folia do laminowania

Folia do laminowania A4 przyda się w każdym biurze, jak również w domu. Pozwala skutecznie zabezpieczyć dokumenty na długi czas, tak aby nie uległy zniszczeniom. Czym cechuje się folia do laminowania? Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Folia do laminowania A4

Warto zauważyć, że laminowanie wiąże się z pokryciem powierzchni dokumentów specjalną folią. Celem jest zabezpieczenie wydruku, tak aby dokument był odporny na kurz, wilgoć i działanie promieniowania UV. Folia laminacyjna pozwala zachować:

  • trwałość,
  • sztywność,
  • wytrzymałość dokumentów na uszkodzenia mechaniczne. 

Folia do laminowania

Podczas doboru folii do laminowania, warto wziąć po uwagę kilka kwestii. Po pierwsze istotny jest format, jaki zależy od właściwości laminatora i potrzeb użytkownika. Najczęściej dobierany jest format A4, gdyż jest to uniwersalna wielkość wydruków. Kolejnym czynnikiem jest wykończenie folii – dobrać można mat lub błysk. W biurach chętnie dobiera się błyszczące folie laminacyjne, które wpływają dodatkowo na elastyczny wygląd materiałów. Plusem matowych folii jest natomiast eliminacja reflektorów świetlnych, dzięki czemu łatwiej odczytać dane zawarte w dokumencie. 

Nie zapominajmy o liczbie mikronów, jaka oznacza grubość folii do laminowania. Wyróżnia się trzy rodzaje grubości – 80, 100 i 125. Folia jest sztywniejsza wtedy, gdy dobierzemy większą liczbę mikronów. 

Folia do laminowania A4 powinna odznaczać się dobrą jakością i wytrzymałością. To produkt potrzebny w każdej firmie.