Koszulki na dokumenty – dlaczego warto z nich korzystać?

Koszulki na dokumenty

Koszulki na dokumenty są niezbędne do przechowywania pojedynczych kartek papieru lub małych ich stosów. Są niezwykle przydatne i praktyczne. Znajdują zastosowanie we wszystkich biurach, szkołach, firmach, uczelniach… Przydają się wszędzie. Dlaczego warto ich używać? Dlaczego są must have w każdym miejscu?

Koszulki chronią dokumenty przed wilgocią

Koszulki do segregatora wykonane są z tworzywa sztucznego, które może ochronić dokument przed wilgocią i zabrudzeniami. Nie są przepuszczalne, więc ewentualną plamę można zetrzeć suchą ścierką lub chusteczką. To szczególnie ważne w przypadku dokumentów, które nie są przechowywane w żadnych teczkach albo są trzymane na świeżym powietrzu. Foliowa koszulka na dokumenty bez problemu zabezpieczy wydruk przyklejony do zewnętrznych drzwi. Wystarczy tylko zadbać o to, by woda nie dostała się do wnętrza koszulki od góry, przez miejsce służące do wkładania dokumentów.

Umożliwiają przechowywanie dokumentów

Koszulki mają specjalne dziurki, które umożliwiają wpinanie ich w segregatory lub skoroszyty. Można, więc utrzymywać je w porządku i zaplanowanej kolejności. To szczególnie ważne dla osób, które prowadzą szczegółową i ważną dokumentację np. związaną z księgowością. Tam każdy dokument jest ważny i musi znajdować się na swoim wyznaczonym miejscu, a koszulki to umożliwiają. Korzystając z nich, zmniejsza się ryzyko tego, że pojedyncze kartki zostaną pogubione. To proste i wygodne rozwiązanie.