Zastosowanie papieru kancelaryjnego

arkusz kancelaryjny

Papier kancelaryjny używany jest w biurach oraz urzędach do pisania ważnych pism. Używa się go również w szkołach lub na studiach do pisania wypracowań lub prac magisterskich.

Zastosowanie papieru kancelaryjnego

Arkusz kancelaryjny stosowany jest w urzędach do pisania podań oraz innych ważnych pism urzędowych, które muszą być schludne i profesjonalne, a także muszą przykuć uwagę czytelnika, a także w szkołach do pisania wypracowań.

Papier kancelaryjny – parametry

Arkusz papieru kancelaryjnego to oddzielne kartki w linię lub w kratkę mające format:

  • A4 o wymiarach 210 mm na 297 mm,
  • A3 wielkości 297 mm na 420 mm.

Papier kancelaryjny zawdzięcza swoją jakość gramaturze, która nie przekracza 60g/m². Gramatura wpływa na grubość kartki i decyduje o jej jakości, a także różni się od gramatury zwykłej białej kartki.
Arkusz kancelaryjny jest wytrzymały i wygląda estetycznie, co pozwala na czytelne sporządzenie dokumentów, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę czytelnika. Na arkuszu kancelaryjnym można także drukować.

Dostępność oraz cena papieru kancelaryjnego

Papier kancelaryjny kupić można w ryzach lub na sztuki. Papier w formacie A3 oraz A4 pakowany jest w ryzy, które mają po 100 lub 500 sztuk. Arkusze kancelaryjne można kupić także na sztuki w sklepie Biurwa. Papier kancelaryjny kupić można w sklepach z artykułami biurowymi, a także w księgarniach.
Cena ryzy papieru, w zależności od formatu, rodzaju oraz wielkości ryzy, waha się w granicach 15 do 40 zł. Pojedyncze arkusze papieru kancelaryjnego to koszt nie większy niż złotówka.