Kraków – stolica biznesu

biznes to także niezliczone konferencje

Kraków jest dawną stolicą Polski, miejscem koronacji i nekropolią polskich władców. Jest także jednym z najchętniej odwiedzanych miast przez zagranicznych turystów i biznesmenów. To też znaczące centrum naukowe i kulturalne. Nie można również zapominać, że Kraków jest największym, jeśli weźmie się pod uwagę zatrudnienie, skupiskiem firm działających w sektorze usług biznesowych w Polsce. Nikogo więc nie powinno dziwić, że chętnie organizowane są przez See4business biznesowe konferencje w Krakowie.

Polskie centrum biznesu

Zgodnie z danymi, jakie posiada Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), w I kwartale 2017 roku w samym Krakowie oraz w centrum biurowym Kraków Business Park w Zabierzowie działało 157 firm świadczących usługi biznesowe. Firmy te zatrudniały blisko 55,8 tys. pracowników. Są to między innymi: centra usług wspólnych, badawczo-rozwojowe, a także podmioty świadczące usługi outsourcingu procesów biznesowych oraz rozwiązań informatycznych.

Konferencje w Krakowie

Biznesowe spotkania oraz konferencje w Krakowie to kilka tysięcy spotkań biznesowych, naukowych czy politycznych w ciągu całego roku. Kraków bowiem oraz Małopolska, a Kraków jest stolicą tego regionu Polski, są uważane za jeden z najważniejszych kierunków turystyki biznesowej w Polsce. Odbywają się tu nie tylko konferencje, ale sympozja, zjazdy i seminaria biznesowe. Organizowane są także imprezy cykliczne. I tak na przykład od 2008 roku odbywają się w stolicy Małopolski – Krakowie tak zwane Konferencje Krakowskie. Są to kilkudniowe fora dyskusji na tematy europejskie. Biorą w nich udział zaproszeni przedstawiciele świata polityki, a także eksperci i naukowcy z wielu krajów całego świata. Kraków zapewnia odpowiednią możliwość zakwaterowania, sale konferencyjne, a wszystkie usługi są na wysokim, światowym poziomie.