Druki akcydensowe- kiedy się je wykorzystuje?

druki akcydensowe

Większość osób na co dzień nie ma świadomości, jak często natyka się na druki akcydensowe. To specjalistyczne pojęcie stosowane w poligrafii zwyczajnie wielu osobom nie jest znane lub kojarzy się z czymś wysoce specjalistycznym. Kiedy przydają się druki akcydensowe?

Czym są druki akcydensowe?

Pojęcie akcydensu jest bardzo szerokie. W poligrafii odnosi się ono do wszystkich wydruków poza książkami, gazetami czy czasopismami oraz zadrukowanymi opakowaniami. Jeśli dodać do tego fakt, ze sama nazwa pochodzi od łacińskiego określenia „accidens” czyli „coś przypadkowego”, trudno się dziwić, że tak szeroki zakres różnych druków można zaliczyć do tej grupy. Będą to zarówno ulotki, wizytówki, jak i różnego rodzaju formularze, blankiety, etykiety, a nawet katalogi czy mapy.

Kiedy sięgamy po druki akcydensowe?

Akcydensy stanowią bardzo szeroką grupę wydruków, najczęściej stosowane są jednak dwa ich główne rodzaje: druki informacyjne i druki manipulacyjne. Druki informacyjne to przede wszystkim ulotki, plakaty czy wizytówki. Ale do tej grupy można zaliczyć też m.in. wydrukowany program imprezy czy cennik usług.

Drugą grupą szczególnie popularnych akcydensów są druki manipulacyjne. Wykorzystywane są na poczcie i we wszelkiego rodzaju urzędach. są to różnego rodzaju formularze stosowane przy czynnościach urzędowych. Akcydensem manipulacyjnym jest zarówno znaczek pocztowy jak i zaświadczenie z urzędu. Tego typu druki szeroko stosuje się też w firmach, zaliczyć można do nich m.in.: faktury, blankiety czy formularze kadrowe.

Druki akcydensowe zakupisz w sklepie biurowym Ofisfera.